Brez mesa, rib in jajc

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

27. okt 2004 10:15

No, dobro...bom pa še jaz povedala mojo prigodo. Lani za fantov rojstni dan sva na večerjo prvič povabila njegove starše. Želela sem se izkazati, saj veste, kako to gre... Jedilnik se mi je zdel res dodelan: za predjed solatni krožnik z rukolo, popečenimi kruhki, slanino, parmezanom..., za glavno pa tunini stejki (na krvavo popečeni, na rukoli) s celozrnato gorčico in popečen trevisiano z baziliko in mozzarello ter paradižniki, popečeni jajčevci s timijanom pa krompir z rožmarinom, za sladico pa panna cotta z vročimi malinami. Meni se je zdelo super! Pripombe pa so bile: "Sej tale tiba niti ni tok slaba glede na to, da jaz ne jem rib." (mama - prvič slišim, da ne je rib), "Popečen trevisano - raje ga imam v solati." (oče). Itd. Saj si lahko predstavljate. Letos bom naredila pečenega piščanca in krompir. Brez veze vlagat toliko truda in razmišljanja (pa denarja), potem pa takole... Bom pa še naprej z veseljem pripravljala takšne dobrote tistim, ki jih znajo cenit.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. okt 2004 11:26

No vidiš, pa si se le naučila nekaj koristnega. Če bi te kritiziral človek ki s teboj živi se je za vprašat, tako pa.... Jaz kot pravim, se ne dam motit. Moram pa priznat, da marsi koga daje radovednost kaj se dogaja v naših loncih kjer ni mesa in še marsi česa pa so potem zelo začudeni in prijetno presenečeni. Da pa se najde kdo ki vrti jezik zaradi lastne nevednosti in nerazgledanosti je jasna stvar, ampak to je nejgov problem ne moj. lp Vesna Vesna Milek Recko

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

28. okt 2004 14:41

d. se opravičujem za zamudo ampak carpaccio iz bučk je tale: bučke surove se na tanko, tanko nareže po dolgem ali kot paše, pripraviš zmes limoninega soka, oljčnega olja, česna in soli ter poliješ na bučke, tudi peteršilj če ti je všeč, vse pustiš stati za recimo pol urce in potrosiš s sirom grana. meni je to fulll všeč, pa še bučko zaužiješ surovo kar je tolko boljše! jaz pa bi Reci prišla na kosilo :0), po moje tudi brez komenrtarja! lep pozdravček! keyj

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

29. okt 2004 7:50

Ja Reca, jaz bi se tudi povabila k tebi na kosilo. Si lahko prepričana, da ne bi imela pripomb! Avena

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. okt 2004 9:59

Ja verjamem. Samo ne ta teden ko sva z možem na vodi. Uf, še danes. No pa saj ni hudo. Lakote ni, so pa lušti ko takole prebiram kake dobre recepte. lp Vesna Vesna Milek Recko

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

4. nov 2004 10:20

No, še poročanje. Pripravila sem pečene rdeče paprike polnjene s skuto, feto in sirom, zraven pa česnov kruhek (za predjed), potem pa zelenjavni curry in limonov riž (za glavno jed), za posladek pa panna cotto z malinami. Večini (!) je bilo všeč... Še enkrat hvala za ideje, res ste super! LP, Darja

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

4. nov 2004 10:36

No, jaz bi pri takem jedilniku vsekakor spadala med večino! Avena

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

4. nov 2004 11:18

Tudi jaz njam, njam!!! lep dan! keyj

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. nov 2004 17:44

No vidiš da se da. Strah je bil popolnoma odveč. Vse to kar si naštela je super dobro. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti